Bez peněz nelze žít

Kdo chce žít v našich končinách jako jedinec, jemuž se říká „slušný člověk“, musí mít peníze. Nemusí jich být pochopitelně nezbytně zase až tak moc, ale měly by mu každopádně stačit na to, aby si za ně mohl pořídit alespoň to elementární minimum, které má člověk zvaný normální mít. Měl by si vydělávat dost na to, aby bydlel, jedl a oblékal se na alespoň průměrné úrovni, aby se postaral o své děti a tu a tam mu zbylo i něco na věci, jež k životu sice nejsou nezbytné, ale přece jenom jednoho potěší, udělají mu dobře.
chudák s dluhy
A když člověk peníze nemá?
Pokud je nemá dlouhodobě, ocitá se na okraji společnosti a může tak leda doufat v to, že ho nějaká ta charitativní organizace nebo úřady nenechají padnout až na úplné dno tam kdesi hluboko pod sociální záchrannou sítí.
A postrádá-li člověk peníze pouze dočasně a nechce skončit mezi odpadlíky, mezi vyloučenými spoluobčany, jež společnost jen těžko snáší? Ten se pro tu dočasnou chudobu z normální společnosti vydělovat nemusí. Protože pro takového existuje správné řešení , které se ho v nouzi zastane lépe než nejeden vybájený udatný komiksový hrdina.
Takový člověk, jenž není beznadějným případem, si totiž přece může peníze půjčit. A pokud mu jde o nějakou větší částku a jistotu, že mu takovou půjčku nezhatí nějaké komplikace, měl by odpovědně zvážit, na koho se se svou žádostí obrátit. Kde je velká šance na úspěch.
Což nejednou není běžná banka. Takový finanční ústav totiž běžně prověřuje žadatele o půjčku, kontroluje je a tím jim dokáže ze života udělat i peklo a nakonec třeba stejně dospěje k názoru, že „je nám líto, ale…“
dům na váze
Pochopitelně to takovým bankám líto není, protože jim nejde o klienty, ale pouze o peníze. A pokud mají byť i jenom ten sebemenší pocit, že něco není v pořádku, pak sorry…
Naopak taková americká nebankovní hypotéka je něčí docela jiným. Žadatele tu nikdo zbytečně neobtěžuje, nenahlíží se do registrů, nevyžaduje se prokazování příjmů, panuje tu větší vstřícnost. A člověk má peníze natotata a bez problémů.
Stačí se za takovou půjčku zaručit nemovitostí a už může takový člověk zase žít jako člověk. Jako plnohodnotný člen naší současné vyspělé společnosti. V níž už se bez peněz skoro nedá žít.
Jak jednoduché to řešení je, že?
Tak přece nebudete sedět doma a stranit se ostatních jen proto, že právě prožíváte těžké životní chvíle! Když si můžete půjčit, žít jako ostatní a srovnat to, až se vám zase začne blýskat na lepší časy.