Naše styly života

Když se řekne lifestyle, tak co si pod tím představíte? Já si myslím, že mnoho lidí si pod tím představí nějaké cvičení anebo nějaké fitness. Myslím, že podle mého názoru je to ale dobře. Protože podle mě, když se řekne lifestyle, tak to znamená zdravý životní styl. Samozřejmě, že to ale není pravda. Protože každý má svůj životní styl a nezáleží na tom, jestli je to zdravý životní styl anebo není. Podle mého názoru se tohle může velmi hodně lišit. Nejraději bych se na to zeptala ale nějakého odborníka, který ví, jaké typy lidí jsou, když se zajímají o lifestyle. A to proto, že každý člověk vyznává jiný lifestyle. A že je jich opravdu mnoho. Někdo třeba má rád, když si může jezdit velmi často na výlety. Někdo zase má rád, když může jíst zdravé sezónní ovoce. Je toho opravdu mnoho. A pokud vás zajímá, jaký lifestyle vyznávám já, tak vás asi docela zklamu. Není to žádné eko a bio, protože já jsem taková, že vyznávám zlaté střední cesty.

Každý má to svoje štěstí.

A taková zlatá střední cesta je podle mého názoru ta nejlepší, co můžeme udělat. Protože pokud zajdeme do nějakého extrému, tak to taky není dobré. Hlavně chození z extrému do extrému. Protože moje kamarádka si chtěla změnit svůj lifestyle, protože vážila sto deset kilogramů což je docela hodně. To musíte uznat všichni.

Mám ráda klidný lifestyle.

Chtěla shodit několik kilo. Musím říct, že se jí to opravdu podařilo, ale během čtyř měsíců všechna kila nabrala zpátky. A taky nějaká kila navíc. Takže si myslím, že pokud chcete změnit svůj životní styl a celkově svůj lifestyle, tak je nejlepší si na to vzít nějakého odborníka. Protože změna životního stylu není vážně jednoduchá, i když si to opravdu mnoho lidí stále myslí. pokud začnete hned na začátku špatně, tak se to potom velmi těžce napravuje. Já jsem taky jednou zkoušela změnu lifestylu sama, když jsem shazovala kila po porodu. A nepodařilo se, dokud jsme si nenajala trenéra na cvičení.

Běháš, běhám, běháme

Pokud se rozhodnete začít se pohybovat, vaše první kroky by měly mířit do prodejny se sportovními potřebami. Musíte se vybavit vhodným oblečením pro sport, a to z gruntu, od spodního prádla. A samozřejmě nevynechat vhodnou obuv. Zpočátku nechte v regálu speciální obuv pro maratony. Vy potřebujete, lehkou, ale pevnou obuv s podrážkou, která neuklouzne na prvním vlhkém kamínku.
starší běžec
Rozmyslete si, kdy budete běhat. Která denní doba vám bude nejvíce vyhovovat. Budete tomu muset přizpůsobit stravovací návyky. Běhat byste neměli v žádném případě s plným žaludkem. Vymezte si pro začátek na běh alespoň půlhodinku. Dva až tři krát týdně to bude úplně stačit.
Ideálním místem pro rekreační běhání je les. Vzduch bohatý na kyslík, plný voňavých stromů a rostlin je skvělým místem pro sport. Pokud nebydlíte u lesa nevěšejte hlavu. Běhat můžete prakticky kdekoliv. Vyhněte se ale rušným silnicím. Ať už z důvodu bezpečnosti, tak i ze zdravotního důvodu. Nemusíte přece inhalovat výfukové zplodiny za každou cenu.
běh po mostě
Takže se chystáte rozběhnout. Ještě ale chvilku vydržte.  Než vyběhnete zkuste si nejdříve pomocí strečinku protáhnout především lýtkové a stehenní svaly. Také nezaškodí udělat si pár dřepů, a pár krát vertikálně otočit trupem.
S během začínáme podle kondice. Najdeme si trať kolem 2-3 km. Pokud do toho jdeme opravdu natvrdo a doposud jsme se přesouvali jen pomocí líné chůze, a navíc na velmi krátké vzdálenosti, úplně nám postačí první dny rychlá, svižná chůze. Účelem této první fáze je se pořádně zadýchat a zvýšit tepovou frekvenci do rozmezí 160–180 tepů za minutu.
V následujícím tréninku budeme do chůze vkládat úseky, kdy poběžíme volným tempem. Opravdu rychlost není tím, co nás nyní mělo trápit. Každým dnem se snažíme prodloužit běžecké úseky. V této fázi začínáme mít radost ze zlepšující se kondice, kterou na sobě pociťujeme.
Brzy se nám podaří z tréninkové cyklu vynechat chodecké úseky a už jen běháme. Teprve nyní je na čase myslet na zvyšování rychlosti a také zvolna prodlužovat uběhnutou vzdálenost.

Jak se donutit s něčím nepřestat?

Pokud jste se právě vydali na cestu k lepším zítřkům a chcete dělat co nejvíce pro svůj kariérní vzrůst, nehodláte zahazovat probrečené večery pílí o lepší výsledky v podobě cvičení, sebevzdělávání a jiných obvykle náročných aktivit, nebo se třeba jen obáváte rychlého vzdání se a upuštění od pracovního nasazení a postupného vymizení jakéhokoliv nadšení pro dosažení svého cíle?potíže a chuť vzdát se.jpg
Nehledě na to, jakým se vydáváte směrem a co se nachází na jeho vysněném konci, pro mnohé samotné přibližování se a naplňování procesu představuje složitý úkol, a tak značná část populace zanechá svého snů z prostých důvodů, ačkoli tomu tak nemusí být, čímž rozhodne o své budoucnosti v negativním měřítku. Pokud byste se tomuto rádi vyhnuli a uchopili všechny své příležitosti, existuje řada metod, které Vás v tom podpoří.
Jakmile informujete své okolí o začátku seberozkvětu, budou netrpělivě očekávat převedení Vašich slov do praxe, což na Vás nasazuje určitý nátlak, kdy si silně nepřejete zklamat své okolí a projevit neschopnost dodržení svého plánu, tudíž se již nejen sobě, ale i dalším osobám budete pokoušet dokázat, že na to máte.
Hodí se mít již od úplného startu jasno v tom, co Vás vede k věnování úsilí dané činnosti. V případě sepsání si důvodů, proč jste se do toho pustili, a jejich vystavení na viditelné místo, Vám bude neustále připomínat, co považujete v životě za důležité a vnitřně pobouzet k o to větší dřině.námaha a snaha pokračovat.jpg
Věnujte čas sestavení harmonogramu určující, kdy a jakými způsoby zamýšlíte postupovat. Pevně určené rozvržení dne a vhodné zařazení bonusových aktivit uhraje taktéž svou roli.
Nezáleží na tom, zda se pokoušíte o zdokonalení v cizím jazyce, pravidelném procvičování početních operací a dovedností v matematickém oboru, nebo se zkrátka snažíte dodržovat svůj fitness plán. Vždy lze podniknout kroky zamezující rychlému obratu.

Školní výlet, na který se nezapomíná

Je mnoho zážitků, které si člověk pamatuje ze svého dětství, a hlavně ze svých školních let. Pochopitelně, že nejsou všechny jen pozitivní. Některé by nejraději ze své paměti nadobro vymazal. Ale k takovým, které si tam rád uchová, určitě patří školní výlety. Alespoň by patřit měly. Kdo ví, koho jako prvního napadlo ukončit školní rok nějakou zajímavou společnou akcí. Jestli to byli studenti nebo učitelé.

výlet

· Milovníci černobílých filmů pro pamětníky si možná všimli, že už se tam v některých těch studentských snímcích vyskytují.
· Jsou to ale spíše taková pochodová cvičení, kde jsou rozděleni dívky a chlapci zvlášť.
· Pravé výlety za nějakým poznáním přišly na řadu až o nějaký čas později.

Hrady a zámky? To už tu bylo

Děti jsou ale čím dál náročnější a nějaké to „šoupání pantoflů“ na šlechtických sídlech už pro ně znamená spíše nudu. A pro pedagoga obavu, že skupinu nudících se dětí bude jen těžko zvládat. Pokud tedy řešíte, kam na školní výlet, zkuste to tentokrát nechat na odbornících. Ti připraví ten pravý zážitkový program, který rozhodně nebude nikoho nudit. Nejedná se jen o jednu zastávku, ale zážitků bude celá řada.

– Pro dozor to má jednu nedocenitelnou výhodu.
– Nebude se muset na výletě o nic starat a užije si ho stejně jako jeho svěřenci.
Další výhodou může být i to, že se děti budou více zajímat o výuku v příštím školním roce.

pas

o Jak je to možné?
– Pro menší děti je připraven školní výlet, na kterém v jeskyni Šipka poznají pračlověka Bertíka.
– A jelikož víme, že děti jsou velice zvídavé, určitě se budou snažit dozvědět se o něm co nejvíce.
V hodinách přírodovědy si jistě vzpomenou, jak si na výletě podržely hada nebo zblízka prohlédly želvu kajmanku. Uvidíte, že výsledkem nebude pouze pobavení dětí na jedno odpoledne, ale správnost svého rozhodnutí poznáte po celý další školní rok.