Chraňte své játra – ostropestřec vám v tom pomůže


Všichni si rádi dopřejeme něco dobrého, přílišné hodování a pití však může poškozovat naše játra. Víte, jak se chránit? Zkuste užívat ostropestřec.

Chraňte své játra – ostropestřec vám v tom pomůže

Dnešní doba je hodně uspěchaná, když nestíháme, často saháme po nezdravém jídle z rychlého občerstvení, to ale absolutně nesvědčí našim játrům. Alkohol a stres našemu organismu také neprospívají. Naštěstí se všechno dá vždycky řešit, ať už máte problémy s játry nebo se chcete jen preventivně chránit nebo potřebujete detoxikaci organismu, můžete se spolehnout na ostropestřec.

bottles-of-oil-1-1511208

Ostropestřec mariánský – síla pro vaše játra

Ostropestřec se dá zpracovávat různě, jeho účinky jsou naprosto úžasné a jeho účinky prokazatelné. Ostropestřec olej je za studena lisovaný panenský olej a užívat se může preventivně ale i při akutních problémech s játry. Doporučuje se užívat jednu nebo dvě lžičky oleje, nejlepší je to ráno na lačno a večer před spaním. Podávání oleje by mělo být dodržováno skutečně v pravidelných intervalech a několik dní v kuse, nejlepší jsou dvou týdenní nebo tří týdenní kúry a pak se doporučuje dát si pauzu. V té si ale můžete dopřát semena ostropestřce, které se dají přimíchat do běžné stravy, kaší, jogurtů a podobně. Vhodné je také popíjení čaje z ostropestřce, ten je mimochodem i velkou spásou při akutní bolesti žlučníku.

human-jaws-1329147

Olej je vhodný na vnitřní ale i vnější užití, má mnohostranné využití a doma by vám tak určitě neměl chybět. Víte, co všechno ještě dokáže? Budete mile překvapení.

Nejen na játra, co všechno dalšího umí?

Ostropestřecový olej je skvělým přírodním antioxidantem, doporučuje se jeho užívání i během celkové detoxikace organismu, skvělé účinky má také na žlučník, ulevit může i od kožních problémů. Působí hojivě na lupénku, akné nebo popáleniny. Posiluje lidskou imunitu, má hojivé a protizánětlivé účinky, ale vyléčí i hemeroidy, sennou rýmu, uleví od alergií a zmírní i akutní alergické reakce. Olej se dá využít i při masážích a ulevuje od křečových žil.

Jde o velmi universální všelék, který vám uleví od celé řady obtíží.