Kdy zvolit nebankovku?

Mnoho lidí se pro nebankovní úvěry rozhoduje ve chvíli, kdy jim jejich banka úvěr nenabídne, případně potřebují mít k dispozici potřebný obnos peněz co možná nejdříve. Zatímco bankovní instituce jsou v tomto ohledu velmi striktní a byrokratičtí, v nebankovních institucích vládne přeci jenom uvolněnější atmosféra.

Blesková rychlost vyřízení úvěru

Většina lidí se rozhodne pro bankovní instituci, jelikož představuje roky prověřenou jistotu. Ne každý žadatel ale na úvěr může dosáhnout, neboť se podmínky bank neustále zpřísňují. Může za to i Česká národní banka, která neustále vydává nová pravidla pro schvalování úvěrových produktů. K tomu je zapotřebí započíst ještě interní pravidla samotných bank. A samozřejmě musíme zohlednit i ceny nemovitostí a stále se zvyšující inflaci. Ne každý má tak nakonec šanci odejít z banky se schváleným úvěrem. I z tohoto důvodu přibývá žádostí v nebankovním sektoru, který je však v mnohých ohledech velmi zrádný.

Placení kartou

Úvěr v nebankovní společnosti vyřídíte až překvapivě snadno. Spotřebitelské úvěry navíc mnohdy i bez osobní návštěvě na pobočce. Pokud bude vaše žádost schválena, peníze na účtu můžete mít klidně do druhého dne. A pak tu je ještě americká hypotéka či nebankovní úvěr zajištěný nemovitostí https://lightfinance.cz/uver-se-zastavou-nemovitosti/.

Finanční hotovost

I pro rizikové žadatele

Zatímco v bankách je od žadatelů vyžadován čistý finanční rejstřík, nebankovní sektor přeci jenom v tomto ohledu dokáže nad některými chybami z minulosti zavřít oči. Je pak otázkou, zda je dobré nabízet úvěry i žadatelům, kteří mají dlouhodobě potíže se splácením. Nebankovní společnosti do registru dlužníků nenahlíží nebo neberou negativní záznam jako důvod k zamítnutí úvěru. Přitom záznam v bankách je jasným signálem k zamítnutí žádosti, neboť je taková žádost pro banku až příliš riziková.