Když méně znamená více

Kdo z nás nezažil ten pocit zoufalství, kdy stojíte před šatníkem plným věcí, ale nevíte, co si obléct? Říkáte si, že nemáte, co na sebe? Možná to nebude tím, že máte věcí nedostatek, ale naopak nadbytek. A z toho obrovského množství možností se Vám paradoxně špatně vybírá.
moderní košile
Ať už je jaro a zařadíte to do jarního úklidu, nebo kterákoliv jiná roční doba, možná je teď ten správný čas zredukovat šatník a udělat si v něm pořádek. Zkuste si Vaše kousky projít a říct si, jestli daný model opravdu nosíte. Buďte k sobě upřímní. A pokud je odpověď ne, vyřaďte ho. Rozhodně to nemusí znamenat vyhazov do odpadkového koše. Vytřízené oblečení zaneste na charitu, ve větších městech naleznete přímo kontejnery na odkládání nadbytečného oblečení, které využijí opravdu ti, kterým je ho třeba.
spokojená žena
Ideální strategií je mít pár kousků základního oblečení, které bude z kvalitního materiálu, dobře střižené, budete jej rády nosit a bude se dobře kombinovat. Zapomeňte na to, že je potřeba kupovat každý rok novou kolekci, teď je v módě neplýtvat a žít minimalisticky a šetrně k přírodě! To stejné platí i u bot. Na kvalitu dbejte zejména u základních vrstev oblečení, které jsou v přímém kontaktu s Vaší kůží. Je to například spodní prádlo, trička či ponožky. Ty nakupujte z přírodních materiálů a dovolte tak své kůži volně dýchat. Nebudou ji dráždit žádné zbytečné chemikálie a barviva, které se do ní z nevhodných látek mohou uvolňovat. Vyzkoušejte třeba oblečení z konopí a lnu.
výrazná elegance
Vyřazení zbytečností Vám ulehčí život. Osvobodíte se od zbytečných předmětů a uděláte si prostor v šatníku. Zjistíte, jaké máte priority. Pokud budete nakupovat a skladovat menší množství oblečení, nebudete za něj utrácet takové obnosy peněz, ale jednou za čas si místo toho kupte opravdu kvalitní kousek, který Vám vydrží a nebude vypadat obnošeně po první sezóně.