Knihy nás baví

Knihy jsou zábavou, bez níž si mnoho z nás nedovede svůj život ani představit. Některé se dědí z generace na generaci a bývají tímnejvděčnějším dárkem. Obracet stránky knih – to je neodolatelné kouzlo a také odpočinek po celodenní práci. Každý se baví rád jiným způsobem: chodí do kina, do divadla nebo se věnuje sportu či se schází s přáteli. Kniha je také přítelem, ale tichým a nenápadným, v kterém je uloženo stejně porozumění a duševní pohody. Kromě zábavy dokáže najít řešení problémů, které nás trápí i ukázat další správný směr cesty životem.
 děvče při čtení
Nejpopulárnější žánry
Světová statistika říká, že většina čtenářů dává přednost fantasy literatuře, poté historickým románům, ale knihy o lásce spíše ztrácejí na svojí přitažlivosti. U nás je tomu ale právě naopak. Závažným tématům se spíše vyhýbáme, zatímco vedou lehčí žánry a také psychothrillery, nejlépe doplněné erotikou. I to napovídá tomu, že tuzemský čtenář hledá ve čtení především zábavu. Možná i tím, že v reálném světě má starostí a vážných situací až příliš. Odreagovat se četbou bývá ten nejlepší způsob, jak získat zpět psychickou rovnováhu a radostnější náhled na svět. 
 
 otevřená kniha
Společná víra v knihu
Knižní trh roste, knih se vydává stále více a více. A lidé je stále kupují. Nárůst může mít na svědomí příchod audioknih a e-knih, ale o tištěné knihy rozhodně není menší zájem. Drtivá většina čtenářů jim stále dává přednost. I když některá malá knihkupectví zanikla, zase se knihy prodávají více na internetu. Lidé se prostě čtením knih bavit nepřestávají a i když provozovat nakladatelství nebývá vždy příliš výdělečné, na skvělé budoucnosti hezké papírové knihy se shodnou všichni. Lidé se stále budou ptát po smyslu existence, bude je zajímat boj dobra se zlem a vývoj různých zajímavých postav. A kde jinde tyto příběhy nacházet nežve věrné přítelkyni knize.