Menstrauce jako velké téma

Během menstruace z těla odchází neoplodněné vajíčko. Menstruaci má každá žena a dívka, jejíž tělo funguje jak má. Je to přirozený fyziologický proces, kterým si prochází každá dívka. První menstruace přichází většinou okolo 13.-15. roku věku, ale dnes je zcela běžné, že menstruují už i dívky od desíti let. Je to dáno všudypřítomnými hormony ve stravě, vodě a dalších látkách, které mají vliv na rychlost pohlavního dospívání.

černá pouta

Během života je pro mnoho žen menstruace spíše na obtíž, protože během ní řada žen trpí bolestmi břicha, hlavy a objevuje se akné. Menstruace dokáže omezovat aktivní život v jakémkoliv věku. Někteří muži by byli nejradši, kdyby menstruace vůbec neexistovala, protože v tomto období mohou na sex zapomenout. Ženám většinou není příjemné když se v tomto období muž o něco snaží. Zajímá vás téma menstruace a sexu?

Vše, co jste chtěli vědět o sexu během menstruace Myfemini se většinou točí ohledně možnosti sexu během menstruace a hygieně. Pokud žena k sexu svolí, je potřeba dodržovat zvýšenou hygienu, to je snad každému jasné. Během prvních dní se sex příliš nedoporučuje, protože v tomto období je menstruace nejsilnější a tudíž je velké riziko, že dojde ke znečištění všeho okolo.

menstruační kalíšek

V případě že si pár sex neodepře ani během menstruace, je dobré se před ním důkladně umýt, dát na postel starší ručníky nebo prostěradla a po aktu by si oba měli zajít do sprchy. Je vhodné se vyhnout používání erotických hraček, protože krev může obsahovat i patogeny, které se potom snadno přenášejí dál. V případě že má někdo z páru sexuálně přenosnou nemoc, by se sexu měli vyvarovat a těch pár dní vydržet, protože řada nemocí se přenáší krví.

Pokud to přece jen nedokážete vydržet, je dobré vyzkoušet menstruační houbičky, které fungují jako tampony s tím rozdílem, že houbičky umožňují styk a poté jdou snadno vytáhnout.