Svažité pozemky nejsou problém

Půda je pro člověka velice důležitá. Dává nám potřebné jídlo, díky ní můžeme pěstovat květiny a díky stromům máme zase nejen úrodu, ale i stín. Vlastnictví pozemků je pro nás typické a přirozené již tisíce let. Už první kultury si pečlivě střežily a obdělávaly svoje pozemky, protože to pro člověka byl hlavní zdroj obživy.

sekačka na trávu

Od té doby jsme se moc nezměnili a půdu si bráníme dosud. Mnoho lidí chce mít alespoň malý kousek půdy, kde si budeme moct nejen pěstovat co potřebujeme, ale kde si budeme moct sednout třeba pod pergolu a odpočívat. Abychom mohli relaxovat v zahradě s knížkou a hrnek dobré kávy, musíme mít pozemek upravený, protože vysoká tráva a náletové dřeviny nejen že nevypadají hezky, ale brání v růstu i rostlinám, které chceme pěstovat, a navíc je vysoká tráva domovem pro klíšťata, což u domu nikdo mít nechce.

Pozemky se musí pravidelně sekat. Někomu stačí sekačka, někomu křovinořez, ale jsou pozemky, na které jejich majitelé sami nestačí a nebo jsou ve vlastnictví měst a obcí, takže právě města a obce musí zajistit, aby je někdo udržoval. Náletové dřeviny už tak dobře odstranit nejdou, protože můžou mít hluboké kořeny a roste docela velké výšky.

svah pozemek

Nejen odstranění náletů ale i sečení strmých svahů je v případě nejen velmi nedostupných pozemků lepší svěřit někomu, kdo si poradí s horším přístupem. Existují firmy, které sekají trávu na různě nepřístupných místech, a pokud máte třeba kus zahrady pod chatou ve svahu, je lepší takovou práci svěřit profesionálům. Neriskujete tak svoje zdraví a o pozemek budete mít postaráno. Pravidelně udržovat pozemek se vám vyplatí z mnoha hledisek, a to nejen z estetického. Půda bude mít více živin, protože nebude vyživovat plevel, a lépe se tak povede plodinám i stromům, které chcete pěstovat. Vyzkoušejte údržbu pozemků firmou, která ví co dělat.