Psychowalkman – krabička, která přeprogramuje váš mozek

Všechny starší generace určitě znají starý známý walkman. Ten mají možná ještě někteří někde na půdě jako památku na jejich mládí. Dnes už je ale všechno tak zmodernizované, že dokonce vznikl i tzv.
psychowalkman. Jedná se o zařízení, které pomocí světelných záblesků a zvukových šumů dokáže váš mozek stimulovat tak, že kladně ovlivňuje jeho chování. Lidé si jednoduše nasadí sluchátka a brýle a díky psychowalkmanům jim je umožněno snadné uvolnění, při kterém si odpočinou a poté budou moci lépe přemýšlet a soustředit se. Dokonce pomáhá i při nahromaděném stresu.
modrý walkman.jpg
Dokáže totiž odstranit únavu a napětí.
Možná si říkáte, jak vlastně tento zázrak funguje. Přístroj poskytuje mozku různé zvuky a obrazy, které mu pomáhají se přeladit na jinou vlnu. Využívá periodické optické stimuly na LED diody brýlí a současně i periodickou zvukovou stimulaci. Díky tomu se mozek přelaďuje a dostává se z jednoho stavu do jiného. Frekvence se vždy navíc mění podle specifického cíle. Díky různým druhům frekvenčního spektra je možné stav mysli ovlivnit právě díky psychowalkmanu.
walkman Sony.jpg
Má pro člověka mnoho výhod, mezi které bychom mohli zařadit například umožnění relaxace či meditace, snižování stresu a napětí, rychle odstraní potíže se spánkem nebo vyřeší nespavost, odbourá stres a deprese a dokonce pomáhá léčit některé nemoci.
starý walkman.jpg
Tyto přístroje nabízejí ale i jiné možnosti a funkce, které si určitě můžete vyzkoušet. Jedná se například o úpravu nálady nebo překonání zimních depresí, které se u většiny lidí vyskytují opravdu často. Můžete si dokonce díky nim zlepšit i fyzickou kondici nebo se uvolnit před náročnou zkouškou.
Moderní metoda poskytuje rozhodně skvělé možnosti ale i sami výrobci upozorňují, že účinek není garantovaný. Každý z nás je jiný a stimuly mohou mít na každého z nás jiný dopad. Přesto ale tyto přístroje, zvané AVS překonávají mnoho medicínských postupů a to včetně používání léků, které se mohou při používání těchto psychowalkmanů postupně odbourat.