Školní výlet, na který se nezapomíná

Je mnoho zážitků, které si člověk pamatuje ze svého dětství, a hlavně ze svých školních let. Pochopitelně, že nejsou všechny jen pozitivní. Některé by nejraději ze své paměti nadobro vymazal. Ale k takovým, které si tam rád uchová, určitě patří školní výlety. Alespoň by patřit měly. Kdo ví, koho jako prvního napadlo ukončit školní rok nějakou zajímavou společnou akcí. Jestli to byli studenti nebo učitelé.

výlet

· Milovníci černobílých filmů pro pamětníky si možná všimli, že už se tam v některých těch studentských snímcích vyskytují.
· Jsou to ale spíše taková pochodová cvičení, kde jsou rozděleni dívky a chlapci zvlášť.
· Pravé výlety za nějakým poznáním přišly na řadu až o nějaký čas později.

Hrady a zámky? To už tu bylo

Děti jsou ale čím dál náročnější a nějaké to „šoupání pantoflů“ na šlechtických sídlech už pro ně znamená spíše nudu. A pro pedagoga obavu, že skupinu nudících se dětí bude jen těžko zvládat. Pokud tedy řešíte, kam na školní výlet, zkuste to tentokrát nechat na odbornících. Ti připraví ten pravý zážitkový program, který rozhodně nebude nikoho nudit. Nejedná se jen o jednu zastávku, ale zážitků bude celá řada.

– Pro dozor to má jednu nedocenitelnou výhodu.
– Nebude se muset na výletě o nic starat a užije si ho stejně jako jeho svěřenci.
Další výhodou může být i to, že se děti budou více zajímat o výuku v příštím školním roce.

pas

o Jak je to možné?
– Pro menší děti je připraven školní výlet, na kterém v jeskyni Šipka poznají pračlověka Bertíka.
– A jelikož víme, že děti jsou velice zvídavé, určitě se budou snažit dozvědět se o něm co nejvíce.
V hodinách přírodovědy si jistě vzpomenou, jak si na výletě podržely hada nebo zblízka prohlédly želvu kajmanku. Uvidíte, že výsledkem nebude pouze pobavení dětí na jedno odpoledne, ale správnost svého rozhodnutí poznáte po celý další školní rok.