Lze se obejít bez peněz?

Že se bez peněz nedá žít? Když se nad tím zamyslíme, zjistíme, že i bez nich se žít dá. Ale to, co by v takové situaci člověka čekalo, by bylo skutečně nezáviděníhodné, to by mělo daleko k obvyklému civilizovanému životu. To by se spíš dalo charakterizovat jako pouhopouhé přežívání.

Bez peněz by se musel člověk smířit s tím, že si nic nekoupí. Tedy s tím, že bude mít jenom to, co mu někdo daruje, co někde najde nebo co si dokáže sám vytvořit. A že mu tedy bude spousta věcí chybět, protože se v takové situaci všechno, co máme za běžné, prostě nesežene. Jíst se bude jenom to, co zrovna bude, pokud něco bude, oblékat si bude takový člověk to, co dostane v charitě nebo najde někde u kontejnerů, bydlet bude třeba někde pod mostem, protože si nezaplatí žádné normální bydlení, s hygienou to bude komplikované.

jedna mince

A takové potíže by nechtěl zažít nikdo soudný z řad nás lidí. A když tedy nastane situace, že si nevystačíme se svými příjmy, usilujeme třeba aspoň o sehnání půjčky, abychom vždy aspoň nezbytné minimum peněz měli. A někdy nám v tomto ohledu přeje štěstí a dostaneme zvolenou půjčku, se kterou si dáme https://www.denik.cz/souteze/dame-jidlo-s-denikem-20170323.html své záležitosti do pořádku a pak ji bez větších problémů splatíme. Ale někdy takové štěstí mít nemusíme, a pak třeba sháníme a sháníme, ale ne a ne uspět. Protože poskytovatelé půjček jeví zájem jenom o bonitní žadatele, tedy o ty, kdo budou zjevně schopni půjčené peníze vrátit. A nikomu jinému nevyhoví.

miska mincí

Ale i když nás v bance odmítnou, není to vždy tragédie. Pořád je tu pro nás i hypotéka bez příjmu Fahd.cz, kterou si můžeme snadno, rychle a poměrně výhodně vzít. Protože u té se vyžaduje jenom jediná záruka, a tou je zástava nemovitosti. Obejde se to tu i bez náročného prokazování příjmů, i bez nahlížení do registrů dlužníků, i bez dělání drahot z jiných důvodů.

U nebankovní společnosti se tedy lehce uspěje. A pak se nemusíme bát, že nebudeme mít žádné peníze.