Plánování dovolené nebylo nikdy jednodušší, než je teď

Chtěli byste si naplánovat dovolenou tak, abyste si tamního prostředí užili a nebyli otráveni z toho, že jste si zrovna moc dobře nezvolili cílovou destinaci? Toto se bohužel stává v situacích, kdy listujete v katalogu cestovních kanceláří a upoutá vás na první pohled fotografie hotelu, penzionu nebo okolního prostředí, a vy se pak o vaší dovolené rozhodnete jen na základě tohoto faktu. Případně si prolistujete pár dalších katalogů anebo si prohlédnete uveřejněné fotografie na Internetu. Jenže ono to není tak jednoduché, jak se zdá. Většina fotografií je pojímána tak, aby zákazníky upoutala na první pohled, takže vám mnohdy zamlčí některé skutečnosti, s nimiž byste určitě toto místo vybrat nechtěli. Kupříkladu se fotka zaměří na průčelí hotelu s bazénem, ale nesdělí vám, že v přímém sousedství budovy se nachází výrobní sklady a velkokapacitní parkoviště s hustým automobilovým provozem.

kanál YouTube

Jestliže tedy toužíte po dovolené vašich snů, měli byste o dané lokalitě vědět co nejvíc. A to se dozvíte především z videa na YouTube. Ta jsou totiž cennější, než všechny lákavé prospekty, protože vám nafilmují místo vždy tak, jak to tam vypadá ve skutečnosti. Novým fenoménem moderní doby jsou také bezpilotní letouny – drony. S nimi máte doslova jako na dlani dokonalý přehled o tamní situaci. Jasně vidíte, jak hustý provoz je na autostrádách, jaký výhled je do okolí, zda je tam zajímavá příroda, jak moc bývají přelidněné mořské pláže atd.

dovolená u moře

Video si pro jistotu stahujte

Zaujme-li vás některé video, třeba to nasnímané z dronu, raději si jej včas stáhněte k sobě na počítač. Nikdy totiž nemáte jistotu v tom, že tam video setrvá ještě v době, kdy se jej budete chystat představit vaší rodině či přátelům. Majitel videa na sociálních sítích jej totiž může kdykoli smazat. Využijte tedy zdarma software downloaders, který vám požadované video uloží v původní kvalitě.