Malé a roztomilé zvířátko, které si zamilujete

Pokud hledáte domácí zvířátko, které není nějak náročné, je hravé, ale přes den často spí, tak je to právě křeček. Existuje mnoho druhů křečků. Někteří jsou větší, někteří menší, někteří mají více chlupů, jiní méně. Máme křečka zlatého, křečka syrského, křečka roborovského, křečka čínského, ale také křečka džungarského. A právě na křečka džungarského se trochu podíváme. Křeček džungarský může mít šedou nebo bílou srst. Pokud je to ještě mládě, je dobré k němu zacházet velmi šetrně, nemačkat ho. Dožívá se většinou 2-4 let.

zvířata

Co potřebuje?

Nejdůležitější je klec s úzkými mřížkami, aby neprolezl ven, ale také je možné pořídit terárium, které bude mít dostatek míst k proudění čerstvému vzduchu. Dále je důležitá miska na krmivo a napáječka. Mistička s vodou se nedoporučuje. Také je dobré pořídit nějaký domeček, ať už ze dřeva z kokosu nebo z plastu. Samozřejmostí jsou prolézačky, kolečko na běhání. Výhodou je, když klec má dvě patra, aby křeček mohl více běhat, jelikož je to pro ně velmi důležité. Jako podestýlka se doporučují hobliny, ale bacha, ať nejsou moc malé a nedostanou se jim do očí. Dále mohou být slisovaná papírová vlákna nebo dřevěné odštěpky. Křeček nesmí být v průvanu, jsou na to velice náchylní. Doporučená je pokojová teplota kolem 21 stupňů.

zvířata

Co se týče krmení, seženete už předem vyrobená krmení. Dbejte na to, aby váš křeček dostal čerstvou zeleninu, usušený chléb nebo větvičku na broušení zubů.

Pokud si s křečkem chcete hrát, naučte ho prvně vylézt na vaši dlaň. Buďte trpělivý a nebojte se, křeček strach vycítí. Pak ho můžete naučit povel POPROS pomocí slunečnicových semínek. Mimo klec je dobré mít běhací kouli nebo mu můžete vytvořit prolézačku z toaletních ruliček či jiných věcí. Nebojte se, když vás kousne. Zoubky sice ostré má, může to trochu bolet, jako nějaká malá jehla, ale není důvod se bát.

Křečka čistěte tak jednou za týden maximálně za dva týdny.