Ušetřete na stěhování, ale rozumně

Nestrhejte se – je známo, že stěhování, zvláště na delší vzdálenosti a o větším objemu věcí, není zrovna nejlevnější, i když jsou to pro zaměstnance stěhovací firmy mnohdy těžce vydělané peníze. Stěhování zároveň svádí k tomu poradit si svými vlastními silami a snažit se ušetřit, kde se dá. Ono to skutečně jde, ale na druhou stranu to chce používat zdravý selský rozum a nestrhat se za každou cenu. Úrazy, onemocnění a rekonvalescence vás pak může vyjít mnohem dráž.

krabice na stěhování

Pověřte stěhováky hlavně tím nejobtížnějšímušetřete na stěhování Odnes to třeba tak, že stěhovací firmě svěříte přemístění toho nejtěžšího, co doma máte, jako jsou dlouhé koberce, chladnička, pračka, nerozebíratelný nábytek, velká televize, velké akvárium, vzrostlé palmy apod. To ostatní, zejména rozebraný nábytek na dílčí desky a věci zabalené do krabic, můžete přemístit sami. Pokud se to chystáte udělat, je vždy výhodnější přestěhovat krabice ještě před termínem samotné stěhovací akce s profesionály, protože se může stát, že některá z krabic bude nad vaše síly, nebo se nevejde do auta, případně některý nábytek nepůjde rozebrat tak, jak si představujete. Stěhovací firma si pak s těmito záležitostmi hravě poradí a vás to finančně nezruinuje.

kočka v krabici

Stěhování na dlouhou vzdálenost svépomocí se nevyplácí – pokud se stěhujete přes půl republiky, anebo alespoň na vzdálenost delší, než sto kilometrů, vyplatí se vsadit na jednorázovou akci, kdy se přemístění vašich věcí uskuteční na jeden zátah. Pokud zrovna nemáte k dispozici vlastní kamion a potřebujete přestěhovat objem celého bytu, vyjde vás levněji stěhování s profesionály, než pronájem dodávky nebo přívěsného vozíku. Měli byste si předem propočítat, kolikrát se s pronajatým autem otočíte, jak dlouho vám to bude trvat (někdy i dva až tři dny) a kolik také spotřebujete paliva.