Jak postupovat při zařizování studentského pokoje?

Máte doma dospívajícího studenta, který si žádá rekonstrukci svého stávajícího dětského pokoje na studentský? Samozřejmě je možné svěřit tuto náročnou činnost do rukou odborníků anebo se spolehnout na svůj důvtip a nadšení. My vám poradíme několik tipů, díky kterým přestavbu zvládnete na vlastní pěst.

  • Kvalitní nábytek

Dětský nábytek už by si zasloužil odejít na věčný odpočinek, ale vy stále nevíte, čím ho nahradit? Hledáte vkusné a efektivní řešení, které bude zároveň i cenově dostupné? Rozhodující jsou hlavně rozměry samotného pokoje, které nás do jisté míry budou limitovat. Dětské potažmo studentské pokoje rozhodně nepatří mezi největší místnosti, zvláště za předpokladu, že jsou součástí bytové jednotky. Ovšem i z relativně malého pokoje je možné vytvořit funkční prostor, ve kterém bude studentovi dobře.

Studující muž

V první řadě je zapotřebí si uvědomit, že studentský pokoj v sobě snoubí hned několik funkcí naráz. Místnost by proto měla být uzpůsobena k odpočinku, studiu i k trávení volného času. Nesmíme však ani opomenout dostatek úložných prostor, ať už na učebnice, knížky nebo třeba oblečení. K tomuto účelu jsou nejlepší vestavěné skříně, které se doporučují právě do menších prostor. Je tak možné vcelku snadno využít jinak nevyužitelný výklenek ve stěně či prostor pod zešikmeným stropem.

Pracovní prostor

Dalším kusem nábytku, který nesmí ve studentském pokoji chybět je kvalitní postel. Ideálně ta z masivu, která vydrží dlouhá léta. Jelikož však představuje vyšší vstupní investici, není nutně podmínkou. Na čem se ovšem nevyplatí šetřit je matrace. Správným výběrem můžeme předejít nepříjemným bolestem zad či nesprávnému uložení krční páteře během noci.

  • Osvětlení

Ať už centrální nebo stolní, přirozené nebo umělé…osvětlení je zkrátka nejenom ve studentském pokoji nesmírně důležité. Pomůže se soustředěním, lepší náladou nebo koncentrací.