Životní etapy, ve kterých může být problém dosáhnout na úvěr

Banky přistupují k žadatelům o úvěr vždy individuálně, což může být jistě nesporná výhoda, ale i nevýhoda. Ne každý totiž na úvěrové produkty nakonec dosáhne, stále více totiž přibývá i zamítnutých h žádostí. Mezi takovými žádostmi se zpravidla objevují ty od rizikových žadatelů, kteří se nachází v situaci, kdy nejsou schopni plnohodnotně splácet. Nenacházíte se i vy mezi tzv. rizikovými žadateli? A jak získat tu nejlevnější hypotéku nebo půjčku?

Půjčka na rodičovské dovolené nebo pro studenty

V životě každého z nás mohou přijít chvíle, kdy se musíme potýkat s nepravidelným měsíčním příjem. Výjimkou není ani rodičovská dovolená. Rodičovský příspěvek je časově omezený zdroj příjmů, který zpravidla nedosahuje takové výše jako ten dlouhodobý. V takovém případě není možné dosáhnout na úvěr v takové výši, neboť splácení by nebylo dlouhodobě udržitelné. I z tohoto hlediska je výhodnější žádat se spoludlužníkem, jehož samotný příjem je v dostatečné šíří a spolehlivě pokryje výši měsíčních splátek.

Mladý student

Do rizikové skupiny spadají i studenti, kteří si často přivydělávají na různých brigádách. V takovém případě se ovšem jedná o nepravidelný příjem, který ke schválení jakéhokoliv úvěrového produktu zkrátka nestačí. V takovém případě ale mohou například vypomoci rodiče, kteří zde v takovém případě figurují jako spoludlužníci.

Aktivní důchodce

Půjčka pro důchodce

I důchodci jsou v případě půjčky poněkud limitováni. Řada bank však přistupuje k důchodu jako k trvalému a pravidelnému příjmu a z tohoto důvodu není problém o úvěr zažádat ani v postproduktivním věku. Jedinou překážkou je v tomto případě věk žadatele. Maximální věkovou hranici mají bankovní i nebankovní instituce nastaveny dle vlastních interních pravidel. Můžete se setkat s věkovou hranicí od 65 let. Výška úvěru pak samozřejmě záleží na výši měsíčních příjmů či dalších závazků žadatele.